Tradycyjne golenie

Tradycyjne golenie

Tradycyjne golenie to nie moda, to styl życia. Stosowanie maszynek do golenia na żyletki czy też brzytew to rytuał, a nie rutynowa pielęgnacja. Mężczyźni, którzy golą się żyletką uważają, że w tym wymiarze golenie zyskuje na jakości i dostarcza mnóstwo przyjemnych wrażeń. Według kobiet, mężczyzna golący się brzytwą lub żyletką zyskuje na atrakcyjności. Te wszystkie argumenty sprawiają, że tradycyjne golenie dziś przeżywa swoisty renesans. 

motylkowa maszynka jednoczęściowa do golenia Rockwell model T

Jeśli mówimy o tradycyjnym goleniu, w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl maszynka do golenia na żyletki. Dziś nie ma problemu z zakupem tego klasycznego narzędzia do golenia, kultowi producenci wciąż sprzedają swoje produkty. Oferta jest szeroka, więc możemy wybrać dowolny rodzaj maszynki do golenia na żyletki. Ważne, by dostosować narzędzie do swoich potrzeb i umiejętności. Najpopularniejsze maszynki to te z regulacją ekspozycji ostrza, pozwalającą na dopasowanie maszynki do każdego rodzaju zarostu. Bardzo często początkujący wybierają maszynki motylkowe tzw. jednoczęściowe, które są proste w obsłudze i świetnie sprawdzają się w goleniu normalnego zarostu. Maszynki motylkowe to również częsty wybór pań, które chętnie po nie sięgają podczas golenia nóg. Popularnością cieszą się tradycyjne maszynki do golenia z regulacją o nowoczesnym wyglądzie takie jak np. Merkur Futur czy Rockwell Model T. To połączenie klasyki z nowoczesnością – idealne dla młodych miłośników golenia tradycyjnego, którzy często stawiają również na Rockwell 6s czy 6c. Poza maszynką ważna jest również żyletka. Najlepsze żyletki do golenia znajdziecie w naszym sklepie. zestaw do tradycyjnego golenia

Jeśli maszynka do golenia, to i pędzel do golenia. Tu też mamy ogromny wybór i tak naprawdę trudno wskazać najlepszy pędzel do golenia. Wszystko zależy od naszych upodobań i zasobności portfela. Najbardziej luksusowe są pędzle ze szlachetnego borsuczego włosia, choć wysoką jakość potrafią mieć również pędzle syntetyczne, których jest w naszej ofercie bardzo dużo.

Najbardziej tradycyjnym narzędziem do golenia na mokro jest brzytwa. Golenie brzytwą nie jest tak popularne jak maszynką na żyletki, ale nawet dziś znajdziemy spore grono miłośników tego sposobu golenia. Jest to również narzędzie wykorzystywane w salonach barberskich. Brzytwa podnosi poczucie męskości i umożliwia nie tylko idealne golenie, ale też podgalanie. Jeśli boimy się sięgać po oryginalną brzytwę, dobrym pomysłem może być brzytwa na wymienne ostrza. brzytwa na wymienne ostrza

W tradycyjnym goleniu nie możemy zapomnieć o kosmetykach, które stanowią ważny aspekt udanego golenia na mokro. Najważniejsza jest tu piana – gęsta, kremowa i bogata. Najlepszym kosmetykiem do wyrobu takiej piany jest tradycyjne mydło do golenia. W naszej ofercie znajdziecie ogromny wybór mydeł do golenia, w tym ulubione - mydło do golenia w tyglu.

Przeczytaj także:

Tradycyjne mydło do golenia

Najlepsze jednoczęściowe maszynki do golenia ranking

Pędzle do golenia włosie naturalne czy syntetyczne