Kosmetyki do stylizacji męskich włosów

kosmetyki do stylizacji włosówIstnieje ogromna różnorodność produktów do męskich włosów, które pozwalają na dowolną stylizację i utrwalenie każdej fryzury – włosów krótkich, długich, kręconych, prostych, grubych, naturalnych lub farbowanych. Oto przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć różnice między produktami i pozwoli wybrać te najlepsze dla Twoich włosów.

Rodzaje kosmetyków do stylizacji włosów dla mężczyzn

Pomada do włosów

To kosmetyk o miękkiej i półstałej konsystencji. Służy do tworzenia fryzur klasycznych i błyszczących np. na wzór stylu Pompadour modnego w latach 50-60tych ubiegłego wieku. Połysk włosów po użyciu tego produktu jest trwały, a sama pomada efektywnie utrzymuje kształt fryzury nawet przez cały dzień. Oprócz gładkich uczesań, nadaje się również do wykorzystania w tworzeniu tzw. „chaosu” na głowie – fryzury uniwersalnej dla krótkich i średnio-długich włosów.

Kiedyś pomady do włosów wykonywano z olejów na bazie ropy naftowej, na szczęście dziś są to produkty zawierające głównie naturalne tłuszcze – olej mineralny i wosk. Minusem tradycyjnych pomad jest to, że trudno je zmyć z włosów, wymagają kilkukrotnego nakładania szamponu. Z tego powodu o wiele lepiej jest wybierać produkty na bazie wody, które łatwiej spłukać z głowy.

Pomady występują w wielu odmianach. Różnią się przede wszystkim stopniem utrwalenia fryzury, mocą połysku i rodzajem zapachu.  Im mniej pomady nałożymy na włosy, tym wygląd fryzury będzie bardziej naturalny. To kosmetyk wydajny, więc i niewielka ilość dobrze utrwala. Wyższość pomady nad żelem do włosów potwierdza fakt, że to kosmetyk, który odżywia włosy i nie wysusza ich. Lżejszą formą pomady jest brylantyna.

Polecane pomady:

Krem do włosów

Dobry do usztywniania i ugładzania włosów. Krem do włosów pomaga zapanować nad niesfornymi kosmykami, umożliwia przejęcie kontroli nad fryzurą i uczynienie jej bardziej statyczną. To produkt dobry szczególnie dla włosów falowanych lub kręconych, które z tymi kosmetykami wyglądają naturalnie i zdrowo.

Polecane kremy:

Pasta do włosów

Bardzo popularny obecnie produkt do męskiej stylizacji. Pastą mogą być różne odmiany żelów, wosków czy pomad.  Ma ona mniejszą siłę utrwalania fryzury, nadaje włosom połysk, ale ich mocno nie usztywnia. Fryzura utrwalona pastą nie będzie więc mocno statyczna. Pasta nie nadaje się do cienkich i słabych włosów, lepsze zastosowanie ma na włosach normalnych oraz twardych i grubych. Nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, szczególnie polecana do włosów krótkich i średniej długości.

Polecane pasty:

Wosk do włosów

Produkt ten jest wykonany z odpowiedniego rodzaju wosku. Może to być zarówno wosk pszczeli, Carnauba, lanolina Castor lub wosk emulgujący. Stosuje się do utrwalania fryzur i nadania im stylu. Wosk można stosować na mokre, jak i suche włosy (na suchych włosach wygodniej go rozprowadzić). By ułatwić nałożenie kosmetyku, powinno się niewielką ilość wosku ogrzać poprzez rozrobienie między palcami, a następnie przenieść wosk na włosy. Wosk do włosów jest mocno utrwalający i bardzo wydajny. Najlepiej nadaje się do „stawiania” włosów do pionu np. we fryzurach „na jeża”.

Polecane woski:

Glinka do włosów

Glinka do włosów ma bardzo podobne właściwości (twardość, konsystencja, poziom utrwalenia) jak wosk. Zarówno glinka jak i wosk oferują mocne utrwalenie, z tym że glinki oferują bardziej matujący efekt, przez co włosy wyglądają bardziej naturalnie.

Żel do włosów

Żel ma galaretowatą konsystencję i występuje w wielu odmianach – od lekko utrwalającego, przez wartość ultra, aż do super mocnego. Służy do stylizacji włosów. Żel obciąża włosy i czyni je sztywniejszymi (choć włosy zachowują elastyczność). Jednocześnie, ze względu na dużą zawartość wody – żel do włosów dobrze nawilża i odżywia fryzurę. Jest również kosmetykiem łatwym do zmycia. Dzięki różnorodności tych produktów, można dzięki nim stworzyć fryzurę na miarę potrzeb – włosy mogą dawać wrażenie mokrych i błyszczących lub zachować naturalny i matowy wygląd.

Jaki produkt do stylizacji wybrać?

Wybór uzależnij od rodzaju włosów:

  • WŁOSY KRÓTKIE I ŚREDNIEJ DŁUGOŚCI – Polecane: żel, pomada, pasta, wosk, glinka
  • WŁOSY ŚREDNIEJ DŁUGOŚCI I DŁUGIE – Polecane: żel, pomada, pasta. Raczej unikaj: wosku i glinek, które dość trudno równomiernie rozprowadzić na całej długości włosa.
  • WŁOSY PRZERZEDZONE – Polecane: krem do włosów. Raczej unikaj: żelu, pomady, wosku, glinki i past.
  • WŁOSY CIENKIE – Polecane: krem, wosk, glinka
  • WŁOSY FALOWANE, KRĘCONE – Polecane: żel, krem, pomada.
  • WŁOSY NIESFORNE, ELEKTRYZUJĄCE SIĘ – Polecane: krem, pomada, pasta

Już wiesz, jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się w przypadku twojej fryzury? Sprawdź więc szeroką ofertę na produkty do stylizacji włosów, dostępne w sklepie Facetaria.pl!

Tagi: pasta do włosów dla mężczyzn, układanie włosów męskich, pianka do włosów dla mężczyzn, czym układać włosy męskie, układanie męskich włosów, modelowanie włosów męskich, stylizacja męskich fryzur, jak stylizować włosy męskie, stylizacje fryzur męskich, stylizacja włosów długich, czym modelować włosy męskie, kosmetyki do układania włosów dla mężczyzn, czym stylizować włosy męskie, fryzury męskie cienkie włosy, stawianie włosów, układanie włosów męskich na żel, stylizacja męskiej fryzury, modelowanie fryzury męskiej, męskie stylizacje fryzur, do układania włosów dla mężczyzn, męskie fryzury stylizacja, stylizacja włosów męskich krótkich, stylizacja fryzury męskiej, stawianie włosów na żel, stylizacja krótkich włosów męskich, fryzury męskie stylizacja, modelowanie męskich włosów, długości włosów męskich, fryzury męskie żel, stylizacja włosów średnich, długie włosy na żel, stylizacja włosów męskich średnich, stylizacja włosów u mężczyzn, stylizacja włosów fryzury, układanie włosów męskich długich, pianka do układania włosów dla mężczyzn, glinka na włosy, wosk matujący do włosów, glinka do włosów

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku