Katalog

  Aby skorzystać z filtrów zaznacz kratkę wyboru i/lub ustaw zakres cen a następnie naciśnij przycisk poniżej "ZASTOSUJ FILTRY"

  Nasze rekomendacje

  Our recommendations

  Pomady do stylizacji włosów

  Pomada do włosów męska  - wodna, woskowa czy mieszana? Na czym polega różnica? Fryzura w jakiej czujemy się najlepiej jest podstawą do tego, by mieć dobre samopoczucie przez cały dzień lub w trakcie ważnego wieczoru. Pomady do włosów dla mężczyzn z oferty sklepu Facetaria sprawią, że będziesz czuć się pewnie i atrakcyjnie niezależnie od okazji!

  Czytaj więcej poniżej

  Pomada do włosów męskich to wszechstronny produkt do stylizacji fryzury. Zapewnia włosom trwałe ułożenie w różnym stylu. Wszystko zależy od tego, jakiej pomady do włosów użyjemy. Poniżej dowiesz się, czym jest pomada do włosów dla mężczyzn oraz jakie pomady do włosów są najlepsze i ile kosztują.

  Pomada do włosów męska

  Pomada do włosów to bardzo dobry produkt do stylizacji fryzury. Ma wiele atutów. Po pierwsze jest to produkt do wszechstronnej stylizacji tzn. dzięki niemu możemy uzyskać różne wykończenie fryzury. Fryzura utrwalona pomadą jest dość elastyczna, a co najlepsze – kosmetyk nie zawiera alkoholu – składnika szkodliwego dla włosów i skóry.

  Pomada do włosów dla mężczyzn

  Męskie pomady do włosów różnią się przede wszystkim składem, dlatego dzielimy je na dwie główne grupy: pomady na bazie wosku oraz pomady wodne. Są też pomady mieszane. W zależności od rodzaju pomady, włosy stają się albo błyszczące, neutralne albo matowe. Każdej pomady do włosów używa się w taki sam sposób – rozciera się jej niewielką ilość między palcami a następnie przeczesuje nimi włosy.

  Pomada do włosów – historia

  Pomada do włosów to kosmetyk bardzo klasyczny, z długą historią. Kiedyś był to najpopularniejszy sposób na utrwalenie fryzury, dopiero potem wyparty przez nowoczesne kosmetyki typu żel do włosów czy glinka bądź puder. Pomady do włosów mężczyźni kiedyś używali do trwałego zaczesywania włosów na bok bądź do tyłu. Jeśli pamiętasz dawnych amantów amerykańskiego kina, z pewnością pamiętasz też ich błyszczące, przylizane fryzury – utrwalone właśnie pomadą. Marlon Brando, Clark Gable czy też Frank Sinatra to wręcz miłośnicy męskich pomad. Dzisiejsze kosmetyki zostały nieco ulepszone i unowocześnione, dzięki czemu pomada nie jest już kosmetykiem tak mocno nabłyszczającym włosy, a dzięki lżejszej konsystencji – mogą utrwalać fryzury bez ich obciążania.

  Elastyczne pomady do stylizacji włosów

  Dziś pomady nadal służą do tego samego co kiedyś, ale dziś robią to już subtelniejszy sposób. Obecnie nie ma mody na błyszczące wykończenie fryzury, które dziś raczej może kojarzyć się z przetłuszczonymi i nieumytymi włosami. Pomada do włosów służy dziś mężczyznom do utrwalania skomplikowanych fryzury o dużej elastyczności. Fryzura ma wyglądać naturalnie, ale być jak najdłużej trwała. Dzisiaj bardzo popularne są pomady na bazie wody, które zapewniają włosom dużą elastyczność. Nie usztywniają fryzury i nie wysuszają włosa. Jednocześnie pozwalają zachować nadany fryzurze kształt. Mamy tutaj więc osobliwe połączenie tradycyjnej stylizacji z nowoczesnym uczesaniem.

  Pomady do włosów – atuty

  Na pierwszym miejscu jest oczywiście skład kosmetyku. Receptury pomad są bardzo delikatne dla włosów. Jak już wspomnieliśmy – nie zawierają alkoholu, który szkodzi każdej fryzurze i skórze głowy. Pomada nie zawiera szkodliwych, sztucznych substancji, jest bardzo bezpieczna nawet dla wrażliwych i osłabionych włosów. Atutem jest również jej uniwersalne działanie – nadaje się do utrwalenia praktycznie każdej fryzury. Włosy zachowują naturalny wygląd i swoją elastyczność. Na dodatek, pomady do włosów można nakładać zarówno na suche, jak i wilgotne włosy. Tym różnią się od wosku, który nadaje się tylko do stosowania na włosy suche.

  Pomada do włosów męska – rodzaje

  Pomady do stylizacji tradycyjnie produkowane były na bazie tłuszczu, wosku pszczelego lub mikrokrystalicznego dzięki czemu poza utrwaleniem nadawały włosom połysku. Pomada do włosów dla mężczyzn na bazie wosku zapewniają fryzurze mocne utrwalenie i bardzo dobrze znoszą wilgoć ale dość ciężko je zmyć. Coś za coś. Dla tych, którzy chcieliby produkt łatwo zmywalny powstały pomady wodne lub mieszane wodno woskowe. Nie są aż tak odporne na wilgoć ale na ogół trzymają fryzurę przez cały dzień a ich zmycie nie sprawia większego kłopotu. Pomady do włosów męskie wodne mają postać bardzo zbliżoną do tradycyjnego żelu do włosów natomiast są bardziej elastyczne i mniej usztywniające włosy. Fryzura trzyma się natomiast włosy pozostają elastyczne. Pomady wodne szczególnie dobrze sprawdzają się w okresie letnim i przy ciepłych temperaturach za to są mniej odporne na wilgoć niż pomady do włosów dla mężczyzn woskowe czy tradycyjne woski do włosów. Pomady wodne zazwyczaj w mniejszym lub większym stopniu dają efekt połysku natomiast pomady woskowe mogą dawać efekt połysku, naturalny lub matujący. Wybierz idealną pomadę do włosów męską dostosowaną do swoich preferencji!

  Pomada do włosów męska – dla kogo

  Pomadę można stosować do każdego rodzaju włosów. Wybierając jednak konkretny produkt, warto zwrócić uwagę do jakiego typu włosów jest dostosowany.  Dzisiejsi producenci pomad bardzo je udoskonalili pod kątem właściwości i efektywności, ale też dostosowania do rodzaju włosa i fryzury.

  Do krótkich fryzur można użyć niemal każdej pomady, do długich – lepiej sprawdzą się te o matowym wykończeniu.

  Jak używać pomady do włosów?

  Jak wspomnieliśmy, pomady można używać na suche lub wilgotne włosy – w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać na głowie. Aplikując kosmetyk na suche włosy, nadamy fryzurze bardzo subtelne wykończenie. Jeśli nałożymy pomadę na włosy wilgotne, wykończenie będzie bardziej błyszczące, a włosy staną się gładsze.

  Jak stosować pomady do włosów? Należy pobrać z pojemniczka niewielką ilość kosmetyku i rozetrzeć w palcach. Następnie nanieść pomadę na włosy, przeczesując je dłońmi i stylizując fryzurę. Pamiętaj, że pomada to kosmetyk bardzo wydajny i nie wolno przesadzać z jej ilością, bo to rodzi ryzyko zbytniego obciążenia włosów.

  Usuwanie pomady z włosów jest łatwiejsze w przypadku pomady wodnej. Tu wystarczy jedno mycie włosów, by pozbyć się kosmetyku. Wodną pomadę zmyjemy samą wodą. W przypadku pomad na bazie wosku, musimy użyć szamponu, a  czasem trzeba dwóch – trzech myć głowy, by pozbyć się całkowicie tego produktu z włosów.

  Pomady do włosów – ceny

  Ceny pomady do włosów są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od producenta oraz wielkości opakowania. Na dobrej jakości pomadę wydamy około 40-50 złotych. Nie jest to duży koszt, biorąc pod uwagę dużą wydajność tego kosmetyku. - około kilku miesięcy użytkowania. Jeśli chcesz, by pomada do włosów służyła ci jak najdłużej, należy z niej korzystać czystymi dłońmi, by nie wprowadzać do opakowania z produktem bakterii, które mogłyby uszkodzić kosmetyk i sprawić, że  będzie niezdatny do użycia. Polecamy twojej uwadze produkty z naszego sklepu. Nasze pomady do włosów to kosmetyki najwyższej jakości, w bardzo zróżnicowanej ofercie. Zapraszamy, z pewnością znajdziesz kosmetyk na miarę swoich potrzeb!

   

   

   

   

  Pokazuje 0 - 29 z 29 elementów

  facetaria.pl

  Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku