Męskie kosmetyki o zapachu drzewa sandałowego

Sandalwood to nazwa drzewa sandałowego (sandałowca), z którego produkuje się olejek stanowiący podstawę wielu męskich linii zapachowych w kosmetykach. Ogromna oferta męskich produktów  na bazie sandałowca świadczy o tym, że zapach ten odgrywa dużą rolę w męskiej pielęgnacji.

Czym jest drzewo sandałowe?

Sandałowiec występuje tylko w niektórych regionach świata. Rośnie między innymi w nizinnych regionach Australii, Azji Południowo-wschodniej oraz na wyspach Oceanu Spokojnego. To wiecznie zielona roślina. W zależności od odmiany (istnieje 9 rodzajów sandałowca) może być drzewem lub krzewem. Ciekawostką jest fakt, że to roślina pasożytnicza ? wartości odżywcze takie jak sole mineralne czy wodę czerpie z korzeni pobliskich roślin. Pozyskiwany z sandałowca olejek otrzymuje się z wnętrza pnia dojrzałego drzewa mającego od 60 do 80 lat.  Najcenniejszą odmianą drzewa sandałowego jest ta uprawiana w Indiach ? drewno ma kolor intensywnej czerwieni. Najwyższej jakości olejek produkowany jest w indyjskim dystrykcie Mysore i stanie Tamil Nadu. To właśnie w Indiach wytwarza się 90% całego olejku sandałowego używanego na świecie.

Jak się uzyskuje olejek sandałowy?

Po uzyskaniu drewna z wnętrza rośliny, należy go sproszkować. Sproszkowane drewno namacza się w wodzie przez 48 godzin a następnie przeprowadza się destylację parową. Taka destylacja może trwać nawet 76 godzin.

Drzewo sandałowe zapach

Aromat uzyskany z wyciągu z drzewa sandałowego jest bardzo intensywny i jednocześnie charakterystyczny.  Jeśli poznamy ten zapach, nigdy go nie zapomnimy. Ma w sobie jakąś tajemnicę i głębię. Podczas wąchania uwalnia tyle elementów aromatu, że staje się bardzo intrygujący. Już sam aromat drewna sandałowego jest niezwykły, choć trzeba pamiętać, że im intensywniejszy kolor drewna, tym bardziej wyrazisty aromat.
Olejek sandałowy zapach. To bardzo słodki zapach - bogaty, balsamiczny, eteryczny z lekkimi nutami drewna. Jest dość egzotyczny a jego cechą charakterystyczną jest niezwykła trwałość.

W ofercie produktowej opartej na olejku sandałowym stosuje się również łączenie tej nuty z innymi zapachami. Najczęściej z olejkiem sandałowym kompozycję tworzą: goździki, paczula, bergamotka, szałwia, kolendra, geranium, jaśmin, cyprys, koper włoski, mirra, czarny pieprz czy mięta pieprzowa. Każda taka kompozycja gwarantuje intensywny i egzotyczny zapach, chętnie wykorzystywany w najbardziej męskich liniach kosmetyków.

Działanie  olejku z drzewa sandałowego

Aromat olejku sandałowego należy do niezwykłych nie tylko ze względu na swoją egzotyczność i intensywność.  Zapach drzewa sandałowego ma właściwości uspokajające i relaksacyjne.  Poprawia sen i redukuje poziom stresu. Uważa się również, że nuty sandałowe mogą działać seksualnie pobudzająco. Ze względu na dobroczynne działanie zapachu na samopoczucie, olejek sandałowy wykorzystuje się nie tylko w kosmetykach, ale i aromaterapii.
Według  medycyny chińskiej olejek z sandałowca może również leczyć. Stąd bierze się jego zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji skóry. Idealnie sprawdza się do wszystkich rodzajów skóry, nie wywołuje podrażnień i dobroczynnie wpływa na cerę trądzikową, suchą czy podrażnioną.

Kosmetyki o zapachu drzewa sandałowego w Facetarii

W ofercie Facetarii możecie znaleźć wiele kosmetyków powstałych na bazie olejku sandałowego. Charakterystyczną cechą produktów, które wykorzystują w swoim działaniu sandałowiec, jest napis na opakowaniu: Sandalwood. To stosowany na całym świecie symbol. Kosmetyki na bazie olejku sandałowego to najchętniej wybierane produkty przez mężczyzn. Intrygujący, bardzo męski zapach i dobroczynny wpływ kosmetyku na skórę to powody, dla których oferta kosmetyków Sandalwood nigdy nie traci na popularności.

Poznajcie nasze bestsellery, do produkcji których wykorzystano sławny olejek:Kosmetyki Sandalwood

Kosmetyki Taylor of Old Bond Street Sandalwood
]

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku