Męskie kremy do twarzy i pod oczy

Kremy męskie do twarzy mają ogromne znaczenie dla wyglądu i zdrowia skóry. Trzeba jednak pamiętać, że dobór kremu powinien być dostosowany do wymagań i cech męskiej cery. Jakie kremy męskie do twarzy wybrać i czy krem pod oczy to męski must have? krem do twarzy dla mężczyzn Baxter of California

Kremy męskie do twarzy

Mężczyźni powinni stosować inne kremy do twarzy niż kobiety. Wynika to ze specyfiki męskiej skóry. Skóra na twarzach mężczyzn jest po pierwsze grubsza, po drugie bardziej skłonna do przetłuszczania się, a po trzecie narażona na podrażnienia wywołane goleniem. Dlatego też kremy męskie do twarzy powinny mieć odpowiedni, dostosowany do tych cech skład, który zapewni im skuteczne działanie. Kremy do twarzy dla mężczyzn możemy podzielić na kremy nawilżające, do codziennego stosowania, kremy przeciwzmarszczkowe (czy wiesz, że choć zmarszczki pojawiają się u mężczyzn później niż u kobiet, to są głębsze i bardziej widoczne?), męskie kremy pod oczy, kremy matujące. Najważniejsze to dobrać produkt do swoich potrzeb, bo tylko w ten sposób zapewnimy swojej skórze zdrowy i ładny wygląd.

Męski krem nawilżający do twarzy

Kremy nawilżające warto stosować codziennie z wielu powodów. Po pierwsze – to kosmetyk, który zapewnia najbardziej efektywne nawodnienie skóry i dzięki niemu skóra na twarzy jest zawsze gładka, miękka i elastyczna. Po drugie dobrze nawilżona skóra na twarzy to także korzyść dla golenia zarostu. Skóra pod zarostem, której zapewnimy najlepszą kondycję, jest mniej narażona na podrażnienia wywołane goleniem. Zaleca się stosowanie kremu nawilżającego co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Na wieczór polecamy zakupienie kremu na noc, którego skład jest zwykle bardziej skoncentrowany, działa więc ze zdwojoną siłą. krem do twarzy figaro

Męski krem nawilżający do twarzy to wydatek kilkudziesięciu złotych. Za kwotę mniejszą niż 100 zł możemy posiadać krem wysokiej jakości, renomowanej marki. Szczególnej uwadze polecamy kremy nawilżające takich producentów jak: Men-U, Edwin Jagger, Proraso, Truefitt&Hill, Taylor of Old Bond Street.

Męskie kremy pod oczy to nie fanaberia, a realna odpowiedź na potrzeby męskiej skóry. Mężczyźni, tak jak i kobiety, mają problemy ze zmarszczkami mimicznymi wokół oczu. U nich też ta skóra jest bardzo cienka i podatna na tworzenie się bruzd. Dodatkowym problemem są zasinienia i obrzęki (worki) pod oczami, które wpływają niekorzystnie na wygląd całej twarzy. By zniwelować te nieatrakcyjne elementy, warto stosować męskie kremy pod oczy. Krem pod oczy ma odpowiedni skład, który należycie dba o delikatną skórę wokół oczu.

Męski krem pod oczy – jaki najlepszy? 

Najlepszy męski krem pod oczy to taki, który jest pozbawiony substancji drażniących np. zapachów. Cechami tego produktu powinno być działanie nawilżające, łagodzące, chłodzące i rozjaśniające. Dobry męski krem pod oczy to kosmetyk renomowanej marki np. Baxter of California czy LEA.

 

 Przeczytaj także: 

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

Zestaw do golenia dla mężczyzn

Gdzie kupić żyletki do golenia