Olejki do włosów

Olejki do włosów to coraz częściej stosowane w pielęgnacji fryzury kosmetyki przez mężczyzn. Mają one nie tylko świetne właściwości upiększające, ale przede wszystkim wpływają na zdrowie włosów i skóry. Jak stosować olejki do włosów i gdzie kupić olejki do włosów dla mężczyzn?

Olejki do włosów – do czego służą?

olejek arganowy do włosów

Olejki do włosów uważa się za kosmetyki, które posiadają silne właściwości lecznicze. Są pozyskiwane z najbardziej wartościowych pod względem możliwości leczniczych roślin, dzięki czemu swoje właściwości mogą przekazywać włosom. Wśród kosmetyków możemy znaleźć takie rodzaje olejków jak: Inca Inchi czy olejek arganowy.  Swoją dobroczynną właściwość olejki do włosów zawdzięczają kwasom tłuszczowym i witaminom. Co najważniejsze – tego typu kosmetyki dbają nie tylko o włosy, ale również i o skórę głowy.

Jakie znaczenie ma olejek do włosów w codziennej pielęgnacji? Kosmetyk dba o najlepszą kondycję włosów i skóry – regeneruje je i chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Włosy, na które zastosowano olejek, stają się zdrowsze, gładsze i bardziej lśniące.  Idealnie sprawdzają się do włosów, które się rozdwajają lub mają tendencję do elektryzowania się, bo świetnie radzą sobie z tego typu problemami. Większość olejków do włosów ma przyjemny zapach, więc po ich użyciu włosy również zyskują piękny aromat.

Jak stosować olejki do włosów?

olejek inka do włosów

Olejek do włosów to kosmetyk bardzo wydajny. Wystarczy jego niewielka ilość, by włosy zyskały na zdrowiu i wyglądzie. Jak stosować olejki do włosów? Naczelną zasadą jest aplikowanie ich na świeżo umyte, jeszcze lekko wilgotne włosy. Jeśli kosmetyk ma formę sprayu, wystarczy spryskać nim głowę i następnie lekko wmasować w skórę i włosy. W przypadku, gdy opakowanie olejku posiada tzw. pompkę, wystarczy wycisnąć (2-3 naciśnięcia) odrobinę olejku, rozgrzać ją w dłoniach i rozprowadzić na włosach, wmasowując olejek również w skórę głowy. Pamiętajmy – że to kosmetyk bez spłukiwania. Jeśli zostanie dobrze nałożony, włosy po wyschnięciu będą przyjemnie jedwabiste i lśniące, ale nie tłuste.

Jak dobrać olejek do włosów?

Olejki do włosów powstają na bazie różnych olejków roślinnych. W zależności od tego, z jakiego ekstraktu roślinnego pozyskano kosmetyk, ma on różne właściwości. Wybierając olejek do włosów należy więc zwrócić uwagę na rodzaj olejku jaki zawiera. Na przykład olejek arganowy ma właściwości pielęgnująco-nabłyszczające, więc nadaje się do włosów pozbawionych blasku i życia, słabo odżywionych i suchych.  Rozwiązuje też problem słabych i wypadających włosów, bo wmasowany w skórę głowy poprawia kondycję cebulek.  Olejek Inca Inchi ma silne działanie regenerujące, intensywnie odżywia i chroni, dlatego najlepiej sprawdzi się na włosach zniszczonych, łamliwych i przesuszonych.

Gdzie kupić olejki do włosów?

Olejków do włosów dla mężczyzn najlepiej szukać w sklepach z kosmetykami do profesjonalnej, męskiej pielęgnacji. Przykładem takiego sklepu jest Facetaria.pl. Oferujemy oryginalne olejki do włosów najlepszych i najbardziej renomowanych producentów np. TMT Milano.

Przeczytaj także: 

Dobry żel do golenia

Najlepsza pianka do golenia dla mężczyzn

Gdzie kupić pędzel do golenia