Depilacja zbędnego owłosienia u mężczyzn

depilacja zbędnego owłosienia u mężczyznGolenie męskiego ciała dziś nie budzi już takich kontrowersji jak kilkanaście lat temu. W dobie większej świadomości na temat męskiej pielęgnacji, depilacja jest jedynie jej niezbędnym uzupełnieniem.

Zbędne owłosienie u mężczyzn

Prawdziwy mężczyzna to mężczyzna nieogolony? Owłosienie u mężczyzn dodaje męskości? Próżno dziś szukać potwierdzenia tych teorii. Zmieniły się gusta kobiet, które cenią u swoich wybranków wypielęgnowane, zadbane ciało. Ogolone ciało kojarzy się z czystością, świeżością, ładnym zapachem. Nadmierne owłosienie coraz częściej jest odczytywane jako oznaka niechlujności i niedostatecznej dbałości o wygląd. Duża ilość włosów na klatce piersiowej, pod pachami czy na plecach to już nie jest coś, czym mężczyźni się chwalą i chętnie pokazują. Próżno szukać nadmiernie owłosionych mężczyzn wśród kulturystów czy modeli. I nawet jeśli wraca moda na obfity „włos” choćby na  twarzy – musi on być wytrymowany i wypielęgnowany. Niesforne włoski – gdzie by nie rosły na ciele – powinny zostać ujarzmione.

Gdzie depilacja bywa konieczna u mężczyzn?

Najczęściej mężczyźni pozbywają się owłosienia pod pachami, z głowy, z brzucha i klatki piersiowej oraz pleców, nieco rzadziej z nóg i okolic miejsc intymnych. Depilacja męskiego ciała czasem bywa wręcz wskazana np. gdy mężczyzna cierpi na hipertrychozę, czyli nadmierny porost włosów lub na nadpotliwość. Wówczas golenie włosów jest dla niego niczym innym jak przywróceniem komfortu życia.

Depilacja to jednak w większości przypadków zabieg pielęgnacyjny, a nie leczniczy. Mężczyźni decydują się na golenie swojego ciała z wielu powodów, a wszystkie one razem pozwalają mu poczuć się bardziej atrakcyjnym.

Korzyści płynące z depilacji ciała przez mężczyzn

Zalet męskiej depilacji jest wiele. Zwykle jest tak, że najtrudniejsze jest samo rozpoczęcie golenia ciała. Pierwsze doświadczenia jednak najczęściej sprawiają, że po odrośnięciu zgolonego owłosienia, widząc jak bardzo ten zabieg poprawił komfort  życia, mężczyźni coraz chętniej go odnawiają.

Zalety męskiej depilacji:

  • atrakcyjniejszy wygląd,
  • swoboda np. w doborze ubioru,
  • poczucie zadbanego ciała,
  • koniec problemów z brzydkim zapachem potu,
  • łatwiejsza pielęgnacja,
  • estetyka i higiena na wysokim poziomie,
  • komfort podczas uprawiania sportu,
  • lepsze wchłanianie w skórę kosmetyków.

Akcesoria do depilacji dla mężczyzn

Na rynku pojawia się coraz więcej akcesoriów do golenia zbędnego owłosienia u mężczyzn. Producenci niegdyś jedynie maszynek do golenia zarostu, dziś poszerzają swoją ofertę także o maszynki o specjalnej konstrukcji, umożliwiającej proste i wygodne usuwanie włosów z reszty ciała. Do tego dochodzą jeszcze profesjonalne kosmetyki dedykowane właśnie depilacji męskiego ciała.  Kosmetyki do męskiej depilacji to głównie żele  transparentne, które zapewniają najwyższy komfort golenia. Przykładami takich produktów są: maszynka do golenia oraz żel Body & Shave LEA. Kosmetyk ma specjalnie opracowany skład, dzięki któremu uzyskuje się najlepszy ślizg ostrza po skórze, a z drugiej strony chroni i łagodzi skórę. Minimalizuje się więc ryzyko powstawania zacięć czy podrażnień nawet w najbardziej wrażliwych miejscach na ciele. Przezroczysta formuła żelu zwiększa precyzyjność ruchów maszynką.

Zobacz produkty w kategorii Golenie głowy i depilacja

męska depilacja