Maszynka do golenia na łyso, torsu i pach

Mężczyźni nie tylko golą zarost na twarzy. Często decydują się również na częściową depilację ciała, a ci panowie, którzy mają problem z łysieniem – najchętniej rozwiązują go poprzez całkowite ogolenie głowy.

Przyrządów do golenia zarostu z twarzy jest bardzo dużo, ale jak to się ma do golenia owłosienia z innych miejsc ciała? Czy można używać tych samych akcesoriów i kosmetyków, a może lepiej sięgnąć po golarki dedykowane depilacji?

Czym golić głowę na łyso?

Golenie głowy na łyso wymaga nie tylko codziennego rytuału, ale też i dobrych akcesoriów i kosmetyków. Jaka maszynka do golenia na łyso będzie najlepsza? Czy taka praktyka jest równie wymagająca, co golenie zarostu?

Golenie całego ciała 

Golenie "na zero" całego ciała jest bardzo popularne, również u mężczyzn. Pozbycie się owłosienia ułatwia higienę i jest po prostu wygodne. Nie bez powodu pełną depilację wybierają mężczyźni aktywni, uprawiający sport i dbający o swoje ciało. Depilacja ciała męskiego nie różnic się znacząco od depilacji kobiecej, choć w przypadku mężczyzn warto postawić na kosmetyki i akcesoria dedykowane męskiej skórze. Ma ona nieco inne inne potrzeby i właściwości, tym bardziej, że panowie mają owłosienie na większej części ciała niż kobiety. maszynka do golenia głowy na łyso

Golenie głowy na łyso nie zawsze jest wyborem podyktowanym wygodą. Są oczywiście mężczyźni dla których golenie głowy na łyso jest ich codziennym stylem, który lubią. Są jednak i tacy panowie, którzy ze względu na przedwczesne łysienie, muszą golić resztę włosów, by poprawić swój wygląd.

Golenie na łyso wymaga wprawy, bo kształt głowy, a także niewidoczność niektórych jej obszarów utrudnia tę czynność. Dlatego niezbędne jest odpowiednie narzędzie do golenia i dobry kosmetyk, dzięki którym uzyskamy porządny ślizg ostrza. Pamiętajmy również o dobrym przygotowaniu się do golenia na łyso. Poza lustrem przed sobą, warto zaopatrzyć się w dodatkowe lusterko, dzięki któremu sprawnie ogolimy również tył głowy.

Golarka do głowy golenie głowy na łyso

Dobra golarka do głowy to maszynka tak wyprofilowana, by dostosowywała się do nierówności ciała. Golarka do głowy może być jednocześnie maszynką do depilacji całego ciała. Najbardziej praktyczne do samodzielnego golenia głowy są maszynki na ostrzaMaszynka na żyletki lub brzytwa sprawdzą się, ale wówczas, gdy golenie głowy na łyso powierzymy fryzjerowi. Samodzielnie najlepiej i najwygodniej będzie nam operować maszynką na ostrza. Im więcej ostrzy, tym bardziej gładkie golenie. Najlepiej, gdy nasza maszynka będzie mieć również ruchomą głowicę, która pozwoli dostosować ostrze do nierówności na głowie i na całej jej powierzchni będzie dobrze sunąć po skórze. Nie obędziemy się również bez właściwego kosmetyku, dzięki któremu uzyskamy pianę zwiększającą ślizg maszynki. Odradzamy golenie głowy "na zero" na sucho lub jedynie przy użyciu wody. W ofercie dobrego sklepu dla mężczyzn znajdziecie specjalny żel do golenia głowy. Nie wymaga on użycia pędzla a jego formuła nawilża, wygładza skórę i niweluje podrażnienia.

Męska depilacja i golenie głowy

Tak naprawdę nie ma tu złotego środka. Mężczyźni, którzy do golenia zarostu używają maszynki na żyletki, mogą jej również użyć do golenia innych części ciała np. torsu czy głowy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie każda maszynka na żyletki sprawdzi się na nierównej powierzchni albo w miejscach, które są trudno dostępne. Jeśli dopiero stoisz przed wyborem maszynki do golenia, która poradzi sobie zarówno z zarostem, jak i depilacją – zwróć przede wszystkim uwagę na stopień jej agresywności.

W depilacji męskiej najlepiej sprawdzają się maszynki łagodne, z niską ekspozycją ostrza, z zamkniętym grzebieniem. Ten rodzaj maszynki znacząco minimalizuje ryzyko zacięcia podczas golenia ciała. Warto też wziąć pod uwagę długość rączki takiej maszynki. Długi uchwyt sprawia, że golenie trudniej dostępnych miejsc np. tyłu głowy jest po prostu łatwiejsze a poza tym długa rączka umożliwia długie posunięcia ostrza po skórze, co świetnie się sprawdza podczas golenia większej powierzchni skóry np. torsu czy nóg.

Z dostępnych w naszej ofercie narzędzi do golenia, w szczególności polecamy jednoczęściową maszynkę do golenia na żyletki Timor. Motylkowa maszynka to najprostsze narzędzie wśród maszynek żyletkowych i najłagodniejsze, więc mogą z niego korzystać również początkujący. Godną polecenia maszynką do depilacji jest również Merkur Solingen 24c – maszynka na żyletki z ekstra długą rączką. Jest idealna do golenia ciała, a w szczególności nóg.

Mężczyznom, którzy są zabiegani i nie lubią poświęcać dużej uwagi procesowi golenia czy depilacji, polecamy maszynkę systemową LEA Body and Shave. To specjalnie dedykowana goleniu ciała maszynka na wymienne wkłady. Ilość ostrzy (jest ich aż 6) sprawia, że narzędzie jest bardzo efektywne i dość łagodne, a więc idealne do golenia wrażliwych miejsc np. okolic intymnych. Maszynka systemowa LEA posiada ruchomą głowicę, która dodatkowo ułatwia golenie, bo dostosowuje się do nierównej powierzchni ciała. lea maszynka systemowa 5 ostrzy

Nie ma jednak depilacji ciała bez odpowiedniego kosmetyku. On nie tylko ułatwia golenie, ale również zabezpiecza skórę przed podrażnieniem. Bardzo dużo zależy od tego, jaki ślizg nadamy maszynce, bo im ślizg lepszy – tym golenie bardziej komfortowe i skuteczne już po pierwszym przejściu ostrza. Do golenia ciała polecamy w szczególności kosmetyki bezpianowe lub z niewielką pianką ale o wysokim ślizgu, które można nakładać dłonią. Bardzo popularne są dedykowane depilacji żele lub kremy transparentne do golenia np. marki LEA, Tiemetti B.Beard czy Clubman Pinaud. Doskonałym i dość unikatowym produktem zwiększającym ślizg oraz działającym jednocześnie łagodząco na skórę jest profesjonalny fryzjerski żel przed goleniem BBeard NOHAI Tiemmeti, napakowany aktywnymi ekstraktami roślinnymi działa jak kojąca poduszka ochronna. Niektórzy używają go (zgodnie z sugestią producenta) również jako samoistnego żelu do golenia. BBeard NOHAI żel przed goleniem to uniwersalna inwestycja również jako pre shave zwiększający ślizg podczas codziennego golenia zarostu na twarzy. Tiemmeti BBeard żel przed goleniem

Golenie torsu

Golenie torsu jest coraz powszechniejsze i mężczyzną z wydepilowaną klatą już dziś nikgo nie dziwi. Czym golić tors, by było łatwo i praktycznie. Jaka powinna być dobra maszynka do golenia torsu?

Golenie torsu to zabieg niemal powszechny. Mężczyźni depilują swoje ciała głównie z przyczyn estetycznych. Depilacja torsu to lepsza higiena osobista, ale też i estetyczniejszy wygląd męskiego ciała. Włosy na klatce piersiowej miewają tendencję do zatrzymywania i wchłaniania potu ze skóry, dodatkowo na pocenie się skóry w tym miejscu bardzo wpływają, dlatego ich brak to większa higiena. Depilacja torsu pozwala również na łatwiejsze rozprowadzanie na ciele wszelkich kosmetyków – balsamów, wód toaletowych. Naga klatka piersiowa pozwala na wyeksponowanie sportowej sylwetki, dlatego większość aktywnych mężczyzn i sportowców rezygnuje z nadmiernego owłosienia ciała. 

Golenie torsu to zabieg prosty i łatwy. Nie trzeba korzystać z usług kosmetyczek, by zapewnić sobie nagi tors. Depilacja torsu możliwa jest w warunkach domowych. Potrzeba tylko do tego odpowiedniego narzędzia i kosmetyków.

Jednym ze sposobów na golenie torsu jest depilacja woskiem, ale zwykle mężczyźni unikają tej metody, ze względu na ból i dyskomfort, jaki za sobą pociąga. O wiele łatwiej jest zgolić owłosienie z klatki piersiowej maszynką do golenia. By jednak było to dokładne i nie narażało nas na podrażnienia skóry – warto wybrać naprawdę dobre akcesorium oraz kosmetyk do golenia.

Maszynka do golenia torsu

Maszynka do golenia torsu nie musi być maszynką na żyletki. Najbardziej popularnym narzędziem do golenia są maszynki na ostrza. Są to typowe maszynki do golenia całego ciała, a więc posiadają ruchomą głowicę, dzięki czemu można nimi golić nawet nierówną powierzchnię skóry. Ruchoma głowica ułatwia prowadzenie ostrza po skórze. Maszynka do golenia torsu powinna mieć kilka ostrzy, bo dzięki temu goli delikatniej i efektywniej. Ponieważ włosy na klatce rosną na dużej przestrzeni, a przy tym są dość grube – ostrza zwykle starczają na krótko. Można zainwestować w typową maszynkę jednorazową i często ją zmieniać lub kupić jedną na wymienne ostrza.

Nie zapominajmy o tym, by golenie torsu przeprowadzać przy użyciu dobrego kosmetyku zapewniającego ślizg oraz zmiękczenie zarostu, może to być mydło lub krem do golenia lub jeśli nie chcemy wyrabiać piany pędzlem do golenia, lepiej wybrać transparentny żel do golenia lub tego typu krem do rozprowadzania palcami. Np. uniwersalny żel do golenia LEA Body and Shave lub Figaro żel do golenia bez pędzla 3w1.

Golenie pach przez mężczyzn 

Golenie pach przez mężczyzn staje się coraz powszechniejsze i nie budzi większych emocji. Dziś to już nie tylko domena kobiet, ale i panów, którzy robią to dla higieny i estetyki. Dowiedz się, czym golić pachy.

Golenie pach przez mężczyzn 

Golenie pach przez mężczyzn to już nie jest oznaka przesadności. Świadomość dotycząca higieny osobistej jest już na tyle duża, że każdy facet wie, że brak włosów pod pachami to po prostu mniej problemów i lepszy wygląd.

Golenie pach przez mężczyzn w dużej mierze wynika z wygody. Depilacja ciała to zabieg, który ma zwiększyć poczucie czystości, ale też ułatwić zachowanie higieny – szczególnie latem, gdy skóra szybciej się poci. Golenie pach przez mężczyzn nie jest niczym dziwnym już nie tylko w kręgach męskiego modellingu, ale i wśród sportowców. Panowie, którzy prowadzą aktywny tryb życia i często ćwiczą, dobrze wiedzą, że brak owłosienia pod pachami ułatwi im zachowanie czystości. Pot wydzielający się w tym obszarze, nie będzie zatrzymywał się na włoskach, więc gołe pachy są u nich normalnością. Przy okazji dbają też o estetykę ciała. Gołe, pozbawione owłosienia ciało lepiej prezentuje swoją sportową sylwetkę. figaro aloesowa pianka do golenia

Czym golić pachy

Golenie pach przez mężczyzn nie różni się praktycznie od depilacji damskiej. Czym golić pachy? Zarówno mężczyźni, jak i kobiety najczęściej wybierają depilację maszynką na ostrza. Maszynka dostosowana do depilacji ciała, a więc posiadająca ruchomą głowicę dostosowującą się do nierówności skóry i kilka ostrzy czyniących golenie bardziej efektywnym i delikatnym jednocześnie, to najlepsze narzędzie do golenia ciała. By sprawnie ogolić pachę maszynką, potrzebujemy jeszcze kosmetyku, który wytworzy odpowiedni ślizg ostrzom. Może to być pianka do golenia lub żel bez pianowy. Podczas golenia pach, należy jedną ręką naciągać skórę pod pachą, by umożliwić ostrzom dotarcie do zakamarków tamtego miejsca. 

Czym golić pachy poza maszynką? Można wybrać jeszcze inne alternatywy. Popularne są np. kremy do depilacji albo woski. Ta druga metoda jest dość bolesna, ale za to najbardziej efektywna ze wszystkich. Wydepilowane woskiem włoski wolniej odrastają. Jeśli zdecydujesz się wydepilować pachy woskiem, najlepiej jest udać się w tym celu do salonu kosmetycznego, który zrobi to w profesjonalny sposób.

Najmniej popularnym sposobem na golenie pach przez mężczyzn jest użycie elektronicznego depilatora. Choć to skuteczna metoda, to jednak najbardziej bolesna i wymaga nie lada odwagi. Czy byłbyś na to gotowy?

Przeczytaj także:

Pędzel z włosia naturalnego

Żyletki do brzytwy

Dezodoranty dla alergików