Lista kategorii

Naturalne mydło antybakteryjne bez szkodliwej chemii

Wybierając mydło antybakteryjne, a oferta różnych producentów wręcz zalewa internet, bardzo ważne jest sprawdzenie jego składu. Im mniej chemii a więcej naturalnych ekstraktów roślinnych o działaniu antybakteryjnym tym lepiej. Najbardziej znane wyciąg z czosnku, echinacea, vilca cora oraz olejku herbacianego mają potwierdzone silne właściwości bakteriobójcze i ich duża zawartość w mydle toaletowym wyprodukowanym tradycyjną metodą w skuteczny i nieszkodliwy dla skóry sposób pozwoli nam pozbyć się zarazków i bakterii z naszych dłoni, którymi co chwile czegoś dotykamy. Dodatkowo takie mydło o dobrym naturalnym składzie możemy stosować wielokrotnie w ciągu dnia bez obawy, że nasza skóra zostanie wysuszona, co ma często miejsce w przypadku mydeł antybakteryjnych, gdzie za właściwości bakteriobójcze odpowiadają mocne składniki chemiczne.

Antybakteryjne mydło w kostce jest bardzo wydajne więc warto dopłacić do wartościowego składu gdyż w dłuższej perspektywie jest ono bardzo ekonomiczne. Jedna z najstarszych włoskich mydlarni Saponificio Varesino postanowiła wykorzystać właściwości antybakteryjne 4 najbardziej znanych naturalnych składników od dawna wykorzystywanych np. przy produkcji leków i suplementów diety i stworzyła mydło o bojowej nazwie Botanical Defence - czyli mydło do zadań specjalnych, skutecznie zmywające i usuwające bakterie i zarazki z naszych dłoni.

Używanie mydła antybakteryjnego Botanical Defence jest szczególnie przydatne do jak najczęstszego użytku podczas przechodzenia każdej infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Na dłoniach przenosimy większość zarazków, np. dotykając wielu przedmiotów w domu, potem dotykają ich pozostali domownicy. Często myjąc ręce mydłem antybakteryjnym pozbywamy się zaraźliwych mikro drobinek z rąk i przerywamy ten łańcuch ich przenoszenia. Podczas kataru należy myć ręce praktycznie po każdym oczyszczeniu nosa chusteczką. 

Mydło antybakteryjne Botanical Defence Saponificio Varesino to mydło w 100% naturalne.

mydło antybakteryjne botanical defence

WHO Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje aby bardzo dokładnie i często myć ręce. To najłatwiejszy dla każdego z nas do wykonania podstawowy krok w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusa COVID -19. 

Mydło Botanical Defence to formuła antybakteryjna, wzbogacona o cztery naturalne słynne z działania antybakteryjnego składniki:

  • Czosnek (Allium Sativum)
  • Jeżówka wąskolistna (Echinacea Angustifolia)
  • Koci pazur (Uncaria tomentosa/Vilcacora)
  • Olejek herbaciany (Melaleuca Alternifoila) 

Botanical Defence to mydło roślinne o specjalnej formule głęboko oczyszczającej do rąk i ciała. zestaw mydeł antybakteryjnych botanical defence

Mydło antybakteryjne Botanical Defence jednocześnie pozostawia skórę miękką, nieprzesuszoną i dobrze nawilżoną. Przy częstym myciu rąk to bardzo duży atut tego mydła antybakteryjnego.

Sprawdź również:

Mydła toaletowe

Mydła peelingujące

Żele do dezynfekcji

Akcesoria do paznokci dla diabetyków

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku