VALOBRA - Od mydła krojonego po luksusowy kosmetyk do golenia

Początki marki sięgają roku 1903. To wtedy Virgilio Valobra założył fabrykę mydeł w Genui. Celem, jaki sobie obrał, było zachowanie w produkcji tradycyjnej techniki mistrzów mydlanych z XVIII wieku, bazującej między innymi na czystym rzemiośle i naturalnych składnikach. Metoda, którą stosował w produkcji Valobra, była znana od dziesięcioleci. Do dziś zresztą zmieniła się tylko w niuansach, pozostając wierną kopią tradycyjnej produkcji mydeł.


Produkcja mydeł Valobra


Mydła do golenia Valobra od początku były wyjątkowe. Każde mydło, dzięki specjalnym formom, miało właściwy kształt a ich powierzchnię zdobiły wklęsłe napisy lub elementy dekoracyjne. Co ciekawe, mydła Valobra były dłuższe niż te tradycyjne (składały się z połączonych 2-3 kostek). Klient samodzielnie więc musiał odcinać sobie kawałki mydła podczas kupowania. Mydła nie posiadały też papierowych opakowań. Dopiero w kolejnych latach Valobra zaczął stosować papierowe opakowania, by uchronić swoje mydła przed uszkodzeniem. W latach 20. XX wieku we włoskiej fabryce, mydła zaczęto po raz pierwszy pakować w papierowe pudełka, wcześniej zawijając je bibułą. W tym sposobie pakowania mydeł Valobra był prekursorem.


Produkcja mydeł Valobra

W miarę upływu lat produkcji, mydła wzbogacano w dodatkowe naturalne składniki, by podnieść ich jakość. Pojawiły się emolienty i substancje odżywcze takie jak olej z kiełków pszenicy, olej kukurydziany, lecytyna - bogate w witaminę E i środki przeciwutleniające, które uczyniły z mydeł także produkty dbające o zdrowie skóry. W kolejnych latach zaczęto bezpośrednio dodawać witaminy m.in. wit. A i E, by zwiększyć ich stężenie.


Każdy rok funkcjonowania fabryki zbliżał Valobrę do osiągnięcia idealnej struktury i składu mydeł. Zoptymalizowano technikę dodawania do mydeł emolientów, by te łatwiej przenosiły się na skórę i tym samym sprawniej uzupełniały naturalną warstwę lipidową. Zaczęto również różnicować mydła i tworzyć je dla różnych potrzeb skóry oraz upodobań klientów. Dziś więc Valobra dysponuje bogatą ofertą mydeł w różnych liniach zapachowych.Produkcja mydeł ValobraProduktami flagowymi tej włoskiej marki są mydła do golenia najwyższej jakości. Umożliwiają one delikatne i sprawne golenie a wszystko to, dzięki gęstej, kremowej pianie, którą można uzyskać. Skład mydeł sprzyja stosowaniu na nawet najbardziej wrażliwej skórze. Mydła do golenia zapakowane są w estetyczne, plastikowe tygle, które ułatwiają wyrobienie piany. Ich znacząca wielkość zapewnia długą wydajność mydła. Dzięki wzbogaceniu mydeł lecytyną i witaminami mogą być one stosowane przez każdego. Występują w czterech różnorodnych opcjach zapachowych: Fougere, Colonia, Paczula i jako mydło bez dodatków aromatyzujących. Istnieje możliwość zakupu również mydła w sztyfcie, które umożliwia golenie bez użycia pędzla - poprzez wyrobienie piany bezpośrednio na twarzy. To idealne rozwiązanie w podróży, dlatego ten rodzaj mydła polecamy tym, co chcą ograniczyć ilość akcesoriów do golenia. Polecamy też mydła półtwarde w kostce o zapachu migdałowym oraz wersję z chłodzącym mentolem.

Valobra

Comments

Log in or register to post comments