Co na zacięcia po goleniu

Zacięcia po goleniu to dość częsty problem wśród mężczyzn, także tych, którzy golą się często i mają w tym dużą wprawę. Skąd się biorą zacięcia przy goleniu? Jak sobie radzić z tym problemem?

Zacięcia po goleniu – skąd się biorą? naturalny ałun

zacięcia po goleniu nie trudno. Zdarzają się każdemu. Są to zranienia powstałe poprzez kontakt ostrza maszynki ze skórą. Najczęściej pojawiają się na skutek pośpiechu podczas golenia, ale czasem można mieć z nimi problem nawet, jeśli golimy się wolno i dokładnie.

Od czego to zależy? Niemal od wszystkiego. Zacięcia po goleniu bywają konsekwencją nieodpowiedniego przygotowania twarzy do golenia, ale też stosowania nieodpowiednich kosmetyków oraz nieumiejętnego przeprowadzenia samej czynności golenia.  ałun na skaleczenia

Twarz nieprzygotowana do golenia jest bardzo napięta. Może dodatkowo posiadać jakieś wypryski, zgrubienia na skórze, co też będzie mieć wpływ na zacięcia. Ostrze sunące po takiej powierzchni może zahaczać o nierówności i podrażniać skórę. Sucha skóra łatwo pęka, pojawia się krwawienie i problem gotowy. Innym powodem, dla którego powstają zacięcia przy goleniu są złe kosmetyki generujące pianę do golenia. Maksymalizacja ślizgu ostrza maszynki podczas golenia to podstawa.  Tylko kremowa, gęsta, bogata piana jest w stanie umożliwić maszynce gładkie sunięcie po skórze. Problemem może okazać się też samo narzędzie do golenia. Najczęściej, zacięcia po goleniu są efektem tępego ostrza, ale też zbyt agresywnej maszynki (źle dobranej do zarostu i umiejętności). Ostatnią kwestią jest właśnie umiejętność golącego. Zacięcia przy goleniu powstają również wtedy, gdy maszynka jest zbyt mocno dociskana do skóry lub trzymana pod złym kątem. Problem może też generować zbyt dużo przejść ostrza w jednym miejscu.

Zacięcia przy goleniu

Zacięcia przy goleniu można uniknąć.  Wystarczy zadbać o właściwe przygotowanie skóry do golenia, czyli rozgrzania jej  i otwarcia porów. Niezbędne są również regularne zabiegi peelingu skóry na twarzy. Do golenia należy używać dobrych narzędzi i odpowiednio je eksploatować. Poproś o poradę sprzedawcę w sklepie z maszynkami. Nie kupuj agresywnej maszynki, jeśli nie masz wprawy w goleniu żyletką. Stopień ekspozycji ostrza ustaw według swoich umiejętności. Nie oszczędzaj na kosmetykach. Najlepsza piana to ta wyrabiana z kremu lub mydła do golenia i nakładana pędzlem na twarz.  Goląc się, rób to pod właściwym kątem nachylenia ostrza do skóry oraz o odpowiedniej sile nacisku na skórę.

A jeśli zacięcia przy goleniu się jednak pojawią, użyj ałunu. Ten kamień ma niezwykłą moc – bardzo szybko tamuje krwawienie i działa antyseptycznie. Zaopatrz się w ałun w sztyfcie, który jest łatwy w przechowywaniu i użyciu, a twoje zacięcia przy goleniu przestaną być zmorą.

Przeczytaj także: 

Golić z włosem czy pod włos

Najlepsze kosmetyki do brody

Pędzle z włosia borsuka