Wszystko co powinieneś wiedzieć o pędzlu do golenia

  1. Pędzel do goleniaPędzel do golenia jest jednym z najistotniejszych elementów w drodze po idealne golenie. Jest jednocześnie jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi stosowanym w klasycznym goleniu - nieważne czy używasz brzytwy czy maszynki , kremu czy mydła do golenia - pędzel będzie ci potrzebny.
  2. Pędzel dogolenia to narzędzie niezastąpione - w żaden inny sposób nie da się idealnie spienić mydła lub kremu do golenia. Bez użycia pędzla piana będzie „płaska”, rzadka i krótkotrwała.
  3. Od wieków najlepsze pędzle powstają z borsuczego włosia, bo ma ono naturalne zdolności absorpcji wody i pozwala na uzyskanie idealnej piany. W ostatinm czasie bardzo zyskują na popularności pędzle z włosia syntetycznego, bardzo udanie imitujące pod względem właściwości włosie borsuka (sprężystość, miękkość, absorpcja wody) a nawet w niektórych aspektach je przewyższające (szybkość schnięcia).
  4. Pędzel do golenia wspomaga złuszczanie skóry twarzy (efekt peelingu). Delikatnie złuszcza skórę  i usuwa martwe komórki, dzięki czemu twarz jest gładka, miękka, dobrze nawilżona i zdrowa. Wspiera również leczenie trądziku.  Złuszczenie skóry ma też wpływ na jakość golenia, po gładkiej powierzchni skóry ostrze maszynki lub brzytwy do golenia łatwiej jest prowadzić.
  5. Użycie pędzla do golenia ułatwia też samą czynność usuwania zarostu. Pędzel umożliwia dotarcie piany pod każdy włosek. Dzięki takiej izolacji pianą między skórą a zarostem, można bez obaw golić się, prowadząc ostrze mocniej dociśnięte do skóry. Bez użycia pędzla, zarost by zbyt przylegał do skóry i wymagał kilkukrotnego przesuwania ostrza po jednym miejscu, a mocniejsze dociskanie spowodowałoby podrażnienia.
  6. Początki nowoczesnych pędzli do golenia datuje się na XVIII wiek. Wówczas w Europie wyrabiano już pędzle z uchwytami z prawdziwego złota, kości słoniowej, bawolego rogu, srebra, porcelany, kryształu lub skorupy żółwia. W XIX wieku golenie zarostu z salonów fryzjerskich zaczęto przenosić w warunki domowe. Wzrosła wtedy produkcja pędzli na skalę masową. Te były już wówczas oznaką statusu społecznego.
  7. Pędzle do golenia to akcesoria dostępne dla każdego. Ich szeroka oferta pozwala na zakup pędzla już za mniej niż 10 złotych, choć najdroższe pędzle potrafią kosztować nawet ponad sto razy więcej.  Najtańsze są pędzle wykonane ze szczeciny dzika, najdroższe z borsuczego włosia klasy Silver Tip lub Super Badger. Więcej o rodzajach włosia stosowanych do wyrobu pędzli do golenia przeczytasz tutaj.
  8. Rozpoczynając swoją przygodę z używaniem pędzla do golenia, najlepiej zainwestować w pędzel  niedrogi (przedział cenowy 30 - 100 pln) z włosia borsuka lub włosia syntetycznego. Zalecamy na początek wybór pędzla trwałego, z uchwytem odpornym na stłuczenia np. z tworzywa sztucznego lub drewna, ale jednocześnie dostosowanego do własnych potrzeb.
  9. Pędzel do golenia zwykle dobiera się według gatunku włosia, wielkości uchwytu i rodzaju kosmetyku do wytwarzania piany. Szeroka oferta pędzli pozwala jednak wybrać nie tylko konkretny rodzaj, ale również preferowany styl (design), kolor i materiał uchwytu. Istnieją całe serie akcesoriów, więc można pokusić się nawet o wizualne dopasowanie pędzla do np. posiadanej maszynki do golenia.

Zestaw do goleniz z pędzlem

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku