Menu działu

  Nasze rekomendacje

  Mitchell`s Wool Fat Soap

  Mitchell`s Wool Fat Soap

  Mitchell's Wool Fat Soap


  Mitchell's Wool Fat Soap


  Działalność tej marki rozpoczęła się w 1930 roku, gdy angielski chemik Fred Mitchell wyprodukował swoje pierwsze mydło z lanoliną. Na pomysł wykorzystania w kosmetyku lanoliny, czyli tłuszczu pozyskiwanego z wełny owiec, Mitchell wpadł, gdy zaobserwował, że podczas strzyżenia owiec pasących się na pastwiskach West Yorkshire, skóra na jego rękach staje się bardziej miękka i lepiej nawilżona. Odkrycie właściwości lanoliny, a także znajomość chemii pozwoliły mu rozpocząć produkcję bardzo naturalnych i skutecznych w pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej skóry kosmetyków. Receptura, którą Mitchell zastosował w produkcji mydła, do dziś jest stosowana. Także przy wytwarzaniu innych kosmetyków tej marki, bo po mydle przyszła pora również na inne produkty do pielęgnacji m. in. szampony, balsamy do ciała czy mydła do golenia.

  Od początku swojego istnienia, marka Mitchell's Wool Fat cieszyła się wielką popularnością. Najpierw w Anglii, a następnie również w innych krajach świata np. Japonii, Austalii, Stanach Zjednoczonych. Sława produktów z lanoliną dotarła również do wielu krajów Europy.

  Produkty Mitchell's Wool Fat dziś dostępne są wielu rozmiarach, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie odpowiednie opakowanie. Kosmetyki mają subtelny zapach i bardzo delikatne działanie, idealnie więc sprawdzają się w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Dzięki stylowym opakowaniom, produkty również cieszą oko i są idealne jako prezenty. Niektóre hotele na świecie oferują kosmetyki z lanoliną swoim gościom jako wyposażenie apartamentów.

  Produkty tej marki nie są testowane na zwierzętach.

  Wszystkie produkty marki

  • Mitchells Wool Fat Original mini żel do mycia ciała 26ml
   Cena :

   5,99

   W magazynie
   Add to cart

  facetaria.pl

  Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku